Opis projektu

Ogród Pompego to miejsce stworzone z rzadkich roślin by zaprosić do poznania równie rzadkiej choroby Pompego. Ideą inicjatywy jest przełamanie społecznego odizolowania  z jakim zmagają się osoby dotknięte tą chorobą oraz zbudowanie społecznej świadomości o jej istnieniu. Osoby żyjące z chorobą Pompego, podobnie jak rzadkie i  nieznane rośliny, potrzebują odpowiedniej opieki i wsparcia. Ogród Pompego jest zaproszeniem do poznania pacjentów, jako ludzi pełnych pasji, aktywnych społecznie i zawodowo, dla których akceptacja  i zrozumienie ze strony społeczeństwa jest ogromną pomocą w codziennym życiu z chorobą.

Inicjatywa prowadzona jest pod hasłem „Razem jesteśmy silni”. Dlatego ogród został stworzony wspólnymi siłami pacjentów, lekarzy, studentów medycyny oraz warszawiaków.

W 2014 r. z okazji pierwszych obchodów Międzynarodowego Dnia Choroby Pompego wspólnie zasadzono symboliczne pierwszą roślinę – platan – silne, unikatowe drzewo, które jest symbolem projektu.

ogrĘd pompego 2014_1ogrĘd Pompego 2014_2

Dokładnie rok później podczas drugich obchodów Międzynarodowego Dnia Choroby Pompego wspólnymi siłami zasadzono resztę roślin. Z okazji uroczystego otwarcia ogrodu odbyło się także edukacyjne spotkanie dedykowane chorobie Pompego, w którym udział wzięli adepci medycyny.

Dziś Ogród Pompego pozostaje otwarty dla wszystkich chętnych.

ogrod-pompego-logo
Najnowsze projekty

Start typing and press Enter to search