Opis projektu
Ogród Pompego to miejsce stworzone z rzadkich roślin by zaprosić do poznania równie rzadkiej choroby Pompego. Ideą inicjatywy jest przełamanie społecznego odizolowania z jakim zmagają się osoby dotknięte tą chorobą oraz zbudowanie społecznej świadomości o jej istnieniu. Osoby żyjące z chorobą Pompego, podobnie jak rzadkie i nieznane rośliny, potrzebują odpowiedniej opieki i wsparcia. Ogród Pompego jest zaproszeniem do poznania pacjentów, jako ludzi pełnych pasji, aktywnych społecznie i zawodowo, dla których akceptacja i zrozumienie ze strony społeczeństwa jest ogromną pomocą w codziennym życiu z chorobą.
Inicjatywa prowadzona jest pod hasłem „Razem jesteśmy silni”. Dlatego ogród został stworzony wspólnymi siłami pacjentów, lekarzy, studentów medycyny oraz warszawiaków.
W 2014 r. z okazji pierwszych obchodów Międzynarodowego Dnia Choroby Pompego wspólnie zasadzono symboliczne pierwszą roślinę – platan – silne, unikatowe drzewo, które jest symbolem projektu.
Dokładnie rok później podczas drugich obchodów Międzynarodowego Dnia Choroby Pompego wspólnymi siłami zasadzono resztę roślin. Z okazji uroczystego otwarcia ogrodu odbyło się także edukacyjne spotkanie dedykowane chorobie Pompego, w którym udział wzięli adepci medycyny.
Dziś Ogród Pompego pozostaje otwarty dla wszystkich chętnych.
