Projekty

Kim jest Fabry? – projekt edukacyjny na temat choroby Fabry’ego

Kim jest Fabry? to druga część kampanii zwracającej uwagę na rzadką i ciągle mało znaną chorobę Fabry’ego. W ramach kampanii powstał film ukazujący codzienność i problemy osób żyjących z tą rzadką chorobą – brak dostępu do leczenia oraz społeczne odizolowanie. Główną rolę zagrał w nim znany polski aktor - Tomasz Sapryk. Premierze filmu towarzyszył niecodzienny happening.

Steps ahead of Gaucher

To międzynarodowa inicjatywa, która odbywa się w październiku – czyli miesiącu budowania świadomości o chorobie Gauchera. Z tej okazji sportowcy na całym świecie zawiązują w butach zielone sznurówki będące symbolem akcji i stawiają krok wsparcia dla pacjentów zmagających się z choroba Gauchera, kibicując im w realizacji marzeń.

Ogród Pompego

Ogród Pompego to miejsce stworzone z rzadkich roślin na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, by zaprosić do poznania równie rzadkiej choroby Pompego. Ideą inicjatywy jest przełamanie społecznego odizolowania z jakim zmagają się osoby dotknięte tą chorobą oraz zbudowanie społecznej świadomości o jej istnieniu.

Start typing and press Enter to search